Vozy ŠKODA na prémiové veteránské rallye v Rakousku

Značka ŠKODA má na rakouském trhu velmi silnou pozici, nově ji podpoří i jako partner soutěže historických vozidel Südsteiermark Classic, která proběhne 27.-28. dubna v jižním Štýrsku. Do boje o setiny vteřin se letos zapojí vozy ŠKODA 440 SPARTAK a FELICIA, v zázemí bude možné obdivovat luxusní SUPERB 3000 OHV, aerodynamický POPULAR MONTE CARLO a zástupce aktuálních modelů.

Rallye Südsteier Classic se pořádá od roku 2001, kromě půvabné jihoštýrské krajiny protkané vinohrady ji charakterizuje i početná divácká kulisa a velmi přátelská atmosféra. Společnost ŠKODA AUTO se stala partnerem této prestižní soutěže – a zároveň aktivním účastníkem dění na trati i v zázemí.

Tým ŠKODA Classic budou reprezentovat dvě posádky se zástupci produkce 50. a 60. let. Nejen stylové dvoubarevné provedení karoserie, přídavný dálkový světlomet, světla do mlhy a trojice stíračů čelního skla poutají pozornost k vozu ŠKODA 440 SPARTAK z roku 1957. Přímý předchůdce populární řady OCTAVIA dosahuje díky čtyřválcovému motoru o objemu 1089 cm3 a výkonu 40 koní rychlosti 110 km/h. Spartaku bude sekundovat nadčasově elegantní kabriolet ŠKODA FELICIA (1961) výrazné tyrkysové barvy. Motor s výkonem 50 koní stačí na tempo 130 km/h, velmi zdařilé zpřevodování se v alpském terénu již opakovaně osvědčilo.