Octavia

Octavia

Čtvrtá generace modelu Octavia prošla modernizací. S více než 7 miliony prodanými vozy se jedná s jasným odstupem o náš nejprodávanější model. Jeho čtvrtá moderní generace nyní dostala osvěžený vzhled, který zahrnuje nejen přepracovanou masku chladiče a Matrix-LED přední světlomety druhé generace. Nastupte a prozkoumejte všechny prvky omlazeného modelu.

Modernizovaný vzhled

Logo Škoda a nápisy na pátých dveřích nového modelu Octavia odpovídají nové firemní identitě značky Škoda. Nová Octavia má nyní nový přední a zadní nárazník, díky kterým se délka obou karosářských verzí prodloužila o devět milimetrů na 4 698 mm. Přepracovaná maska chladiče dodává modernizovanému modelu Octavia svěží vzhled. Vyspělé Matrix-LED přední světlomety druhé generace s 36 individuálními světelnými segmenty zajišťují ještě lepší osvětlení silnice před vozem, než tomu bylo u první generace a zároveň účinně chrání řidiče protijedoucích vozidel před oslněním.

Nový design má spodní otvor pro přívod vzduchu, vzduchové kanály a přechody do podběhů předních kol na předním nárazníku. Designéři navíc upravili tvar masky chladiče tak, aby odpovídal výšce nových světlometů.

Matrix-LED světlomety druhé generace vytvářejí nový světelný podpis a obsahují dva LED moduly, jejichž vzhled je umocněn novým modře zbarveným detailem. LED zadní světla jsou k dispozici ve dvou verzích. Varianta Top LED má navíc animovanou funkci Coming/Leaving Home a animované ukazatele směru.

Nabídka kol pro model Octavia obsahuje široký výběr ve velikostech od 16 do 19 palců. Novinkou jsou například 18″ kola Lerna nebo 19″ kola Elias určená výhradně pro sportovně zaměřenou verzi RS.

Vylepšený a komfortnější interiér

Interiér modernizovaného modelu Škoda Octavia je vybaven novým čalouněním, dekoračními lištami a výplněmi dveří. Nabídková struktura zahrnuje výbavové stupně Essence, Selection, Top Selection, Exclusive Selection, Sportline a RS a devět variant interiéru. Poprvé je Octavia k dispozici s 13" centrálním displejem infotainmentu.

Dvouzónová automatická klimatizace Climatronic je nyní součástí standardní výbavy všech modelů. Od výbavového stupně Selection je v interiéru k dispozici 15wattové bezdrátové rychlonabíjení chytrých telefonů s aktivním chlazením. USB-C konektory mají nyní výkon 45 wattů a nabízí tak třikrát vyšší nabíjecí výkon než dříve.

Modernizované Octavii dominuje v interiéru centrálně umístěný displej infotainmentu o velikosti 10 nebo 13 palců. Nechybí ani virtuální kokpit o velikosti 10″. Poprvé se ve voze Octavia objevuje nová funkce bezklíčového systému KESSY, která automaticky odemkne nebo zamkne vozidlo, jakmile řidič s klíčem v ruce vstoupí nebo opustí prostor do vzdálenosti 1,5 metru od vozu.

V interiérech Lodge a Sportline jsou použity recyklované látky. Interiéru Suite pro změnu vévodí ekologicky zpracovaná kůže, která je k dispozici v černé nebo hnědé barvě, což je pro model Octavia vůbec poprvé. Top ergonomická přední sedadla v interiéru Suite mají certifikaci AGR a ventilační i masážní funkci. Další premiérou pro model Octavia jsou v interiéru a na volantu použité ozdobné lišty v jedinečném odstínu Dark Chrome.

Šest motorů a dvě mild-hybridní varianty

Škoda Octavia bude k dispozici s řadou vyspělých čtyřválcových motorů – čtyřmi benzínovými (včetně mild-hybridní verze) a dvěma naftovými motory. Výkonová paleta sahá od 85 kW až po 195 kW u modelu Octavia RS.

Nové Simply Clever prvky

Octavia Combi může být vybavena automatickým odjištěním roletového krytu, který usnadňuje přístup do zavazadlového prostoru.

Svou premiéru má také speciální odkládací schránka vzadu na středovém tunelu, kam si mohou cestující na zadních sedadlech odložit tašku, kelímek nebo lahev. Multifunkční kapsa v zavazadlovém prostoru má nyní dva variabilní háčky.

Držák tabletu na zadní straně předních sedadel je nyní k dispozici také pro sportovní sedadla. Škrabka na led ve víku palivové nádrže nebo deštník v odkládací přihrádce předních dveřích jsou nyní vyrobeny z recyklovaných materiálů.

Nové bezpečnostní systémy pro účinnější ochranu

Modernizovaná verze modelu Octavia disponuje vysokou úrovní aktivní a pasivní bezpečnosti. Nové je rozpoznání únavy a pozornosti řidiče, které využívá inovativní algoritmus pro ještě přesnější vyhodnocování chování řidiče.

Octavia nabízí až deset airbagů. K dispozici jsou také další asistenční systémy, které posouvají komfort řidiče na novou úroveň.

Škoda Octavia Sportline

Ještě dynamičtější vzhled v kombinaci s téměř všemi pohonnými jednotkami

Verze Sportline vyniká černě lakovanými doplňky karoserie, které podtrhují sportovní charakter tohoto modelu. Součástí standardní výbavy Sportline je také sportovní podvozek snížený o 15 mm a progresivní řízení.

Interiéru modelu Octavia Sportline dominují sportovní sedadla čalouněná šedou recyklovanou látkou v kombinaci s umělou kůží. Tříramenný sportovní multifunkční volant, kryty pedálů z ušlechtilé oceli a dekorační lišta imitující karbon na přístrojové desce umocňují sportovní nádech modelu Octavia Sportline.

Škoda Octavia RS

Sportovní vrcholný model

Octavia RS je dodávána výhradně s motorem 2,0 TSI o výkonu 195 kW (265 k) a 370 Nm točivého momentu a pojí se vždy se sedmistupňovou automatickou převodovkou DSG.

Sportovní podvozek zajišťuje spolu s progresivním řízením a elektrohydraulickou uzávěrkou diferenciálu VAQ vynikající trakci a skvělé jízdní vlastnosti. Nový je také originální sportovní výfukový systém.

Součástí základní výbavy je černý interiér s 13“ infotainmentem Navi. Na přání je k dispozici interiér RS Suite se sportovními sedadly s potahy z perforovaného mikrovlákna Suedia a umělé kůže.

Nabídka skladových vozů

Další skladové vozy