Testovací jízdy s vozem ŠKODA ENYAQ Coupé RS

Po úspěšném uvedení čistě elektrického modelu ENYAQ iV rozšiřuje ŠKODA AUTO tuto první modelovou řadu postavenou na modulární platformě pro elektromobily (MEB) koncernu Volkswagen o vůz ENYAQ COUPÉ iV. Oba modely se vyrábí v hlavním závodě ŠKODA AUTO v Mladé Boleslavi. Jedná se tak o jediné modely v Evropě na bázi modulární platformy pro elektromobily (MEB) koncernu Volkswagen, které nejsou vyráběny v Německu. Po úspěšném uvedení čistě elektrického modelu ENYAQ iV rozšiřuje ŠKODA AUTO tuto první modelovou řadu postavenou na modulární platformě pro elektromobily (MEB) koncernu Volkswagen o vůz ENYAQ COUPÉ iV. Oba modely se vyrábí v hlavním závodě ŠKODA AUTO v Mladé Boleslavi. Jedná se tak o jediné modely v Evropě na bázi modulární platformy pro elektromobily (MEB) koncernu Volkswagen, které nejsou vyráběny v Německu.

Čtyřdveřové kupé s dynamickým vzhledem charakterizuje střešní linie, která klesá od sloupku B mírně dozadu a přechází do pátých dveří s ostře lomenou odtrhovou hranou. Linii karoserie dále zvýrazňuje standardně dodávaná panoramatická střecha. Jedná se o největší panoramatickou prosklenou střechu použitou ve voze ŠKODA. Při pohledu zboku umocňují vzhled automobilu kola z lehké slitiny o průměru od 19" do 21" a boční prahy lakované v barvě karoserie. Specifický vzhled dodává vozu sportovní přední nárazník. ENYAQ COUPÉ iV je dostupný také ve variantách SPORTLINE a RS. ENYAQ COUPÉ RS iV je tak prvním čistě elektrickým vozem RS značky ŠKODA. Součástí standardní výbavy této verze je přední maska Crystal Face s 131 LED diodami, které osvětlují vertikální lamely a horizontální linku přední masky. ENYAQ COUPÉ RS iV disponuje díky dvěma elektromotorům pohonem všech kol a výkonem 220 kW. Tato varianta nabízí plnohodnotný zážitek ze sportovní jízdy. Maximální rychlost dosahuje 180 km/h a je tedy o 20 km/h vyšší než u ostatních výkonových verzí.

ŠKODA ENYAQ Coupé RS je dostupný k testovacím jízdám na provozovnách v Českých Budějovicích, Strakonicích, Prachaticích a Vodňanech.