ŠKODA Octavia G-TEC

Nová Octavia G-TEC je důležitým milníkem a obohacením nabídky ekologických a současně cenově dostupných modelů značky ŠKODA. CNG je nejvýhodnější pohonnou hmotou a navíc jeho cena je dlouhodobě garantována z důvodu minimální výše spotřební daně. Finanční úspora oproti klasickým fosilním palivům činí až 50 %.

ŠKODA Octavia G-TEC zvítězila v kategorii Zelené auto roku 2015 v České republíce!  

 

Model Octavia G-TEC vyniká dojezdem až 1 370 km. Její motor 1,4 TSI/81 kW G-TEC je schopný spalovat dva různé druhy paliva – konkrétně zemní plyn a benzín díky Bi-fuel nádrži. Dvě nádrže naplněné stlačeným zemním plynem vystačí na vzdálenost 430 km. Po vyprázdnění plynových nádrží se provoz automaticky přepne na benzín, na který ujede Octavia G-TEC dalších až 940 km. 

 

CNG je moderní pohonná hmota s velkým potenciálem pro budoucnost. Chod motoru je výrazně tišší a klidnější vzhledem k vysokému oktanovému číslu (cca. 128). Hodnoty emisí CO2 jsou nižší až o 35 % než u klasických fosilních pohonných hmot. Ve většině evropských zemí je dovoleno parkování vozidel na CNG v podzemních garážích. Spotřeba plynu nového modelu ŠKODA Octavia G-TEC činí 5,3 m3 (3,4 kg) na 100 km, což odpovídá emisím pouze 94 g CO2 na kilometr.