ŠKODA KAMIQ NA AUTO CHINA 2018

ŠKODA KAMIQ zažívá světovou výstavní premiéru na autosalonu Auto China 2018 v Pekingu, který se konal od 25. dubna 2018 do 4. května 2018. Městské SUV je po modelech ŠKODA KODIAQ a ŠKODA KAROQ třetím členem rodiny moderních SUV s logem ŠKODA na čínském trhu. ŠKODA KAMIQ nese typické prvky designového jazyka SUV značky ŠKODA a zaujme moderními technologiemi a výrazným designem. Na stánku společnosti SAIC ŠKODA v hale W4 se nové SUV představuje po boku modelů KAROQ, KODIAQ, SUPERB, OCTAVIA a OCTAVIA COMBI.

Nová ŠKODA KAMIQ je třetím modelem rodiny SUV s logem ŠKODA v Číně. Dostala design s typickými prvky, které známe z modelů ŠKODA KODIAQ a ŠKODA KAROQ. V modelové paletě vozů SUV značky ŠKODA se řadí pod kompaktní model ŠKODA KAROQ. Vedle nového městského SUV jsou na autosalonu Auto China 2018 na stánku společnosti SAIC ŠKODA v hale W4 k vidění i modely KAROQ, KODIAQ, SUPERB, OCTAVIA a OCTAVIA COMBI v provedení pro čínský trh. 

Nová ŠKODA KAMIQ spojuje kompaktní rozměry s prostorným interiérem. Na délku měří vůz 4390 mm, široký je 1781 mm a má výšku 1593 mm. Rozvor činí 2610 mm. Vůz pohání zcela nově vyvinutý benzinový motor o objemu 1,5 litru. Agregát nabízí výkon 81 kW a má nejvyšší točivý moment 150 Nm, který bude na 17“ kola z lehké slitiny přenášet šestistupňová automatická převodovka.