Předání nových vozů PČR

V pátek (22.10.2021) jsme v našem fleetovém centru na provozovně v Českých Budějovicích předali nové vozy ŠKODA SCALA jihočeskému krajskému ředitelství PČR. Vozy ŠKODA SCALA v policejním provedení jsou osazeny zážehovým motorem 1,5 TSI o výkonu 110 kW v kombinaci se sedmistupňovou převodovkou DSG. Jedná se o speciálně upravený vůz pro potřeby Policie ČR, do jehož standardní výbavy patří například 6 airbagů, startování tlačítkem, přední mlhovky, zadní parkovací senzory, autorádio s Bluetooth, manuální klimatizace nebo čalounění sedadel odolnější látkou. 
Na základě podepsané rámcové smlouvy se automobily předávají s policejními polepy a speciálním vybavením, které zahrnuje montážní sadu mobilního terminálu pro radiostanici s instalovaným výstražným zvukovým a rozhlasovým zařízením, práškový hasicí přístroj, kameru Garmin sledující dění před vozidlem, demontovatelnou mříž oddělující prostor pro posádku od zavazadelníku a další položky nezbytné pro výkon služby. 
Pro splnění požadavků Policie ČR a zadávací dokumentace této zakázky jsou policejní vozy SCALA mírně upraveny. Pro vyšší odolnost a zachování světlé výšky vzhledem k přidané výbavě v podobě policejní vestavby (majáky, kamery, vybavení) jsou upraveny zadní nápravy vozů. Oproti sériové výrobě se ve vozidlech nachází odlišné pružiny, tlumiče a robustnější kryt motoru a převodovky.