Nejúspěšnějším závodním vozem v historii automobilky je ŠKODA FABIA R5

Úspěšný příběh modelu ŠKODA FABIA R5 pokračuje. ŠKODA předala vůz s pořadovým číslem 200 do soukromých rukou. Marcis Kenavs, ředitel zákaznického ŠKODA týmu Sports Racing Technologies (SRT), si v Mladé Boleslavi v ústředí týmu ŠKODA Motorsport převzal klíče od svého již šestého vozu ŠKODA FABIA R5. ŠKODA FABIA R5 se stala úspěšnou okamžitě po své homologaci 1. dubna 2015.

Zákazníci, jako je tým SRT, soutěží s vozy ŠKODA FABIA R5 doslova po celém světě. ŠKODA FABIA R5 ale není pouze obchodním úspěchem, tento český soutěžní vůz je také etalonem své kategorie. V roce 2017 byly posádky ŠKODA v mistrovství světa (WRC 2) i v regionálních a národních šampionátech k neporažení. Během pěti měsíců sezóny 2018 posádky továrního týmu ŠKODA Motorsport zvítězily ve čtyřech z pěti odjetých soutěží mistrovství světa (WRC 2) a současně vedou v celkovém pořadí.

Nejúspěšnější sezónou týmu ŠKODA Motorsport byl rok 2017: Pontus Tidemand se spolujezdcem Jonasem Anderssonem vybojovali titul mistrů světa kategorie WRC 2 a ŠKODA získala mistrovský titul rovněž v hodnocení týmů (WRC 2). Mistři České republiky Jan Kopecký s Pavlem Dreslerem jsou pomyslně na špici mezi posádkami, které získali 14 národních titulů po světě. Také v šampionátech FIA Asia-Pacific Rally Championship (APRC), FIA Middle East Rally Championship (MERC), FIA South American Rally Championship (CODASUR) a FIA African Rally Championship (ARC) zvítězily posádky jedoucí s vozem ŠKODA FABIA R5.