ENYAQ iV

ENYAQ iV

První plně elektrické SUV ŠKODA je základním stavebním kamenem budoucího trvale udržitelného rozvoje mladoboleslavské automobilky. „ENYAQ iV je pořádný krok pro značku ŠKODA. Jde o vůbec první elektrický vůz postavený na platformě MEB. ENYAQ iV vzniká v samotném srdci České republiky, v Mladé Boleslavi, a ztělesňuje to, čemu říkám další vývojový stupeň automobilky ŠKODA: transformaci s důrazem na elektrifikaci a digitalizaci,“ řekl při premiéře elektrického SUV předseda představenstva ŠKODA AUTO Thomas Schäfer.

 

ENYAQ iV ovšem nepředstavuje jen ostrý start éry ekologického pohonu, ale také posun v tradičních hodnotách značky ŠKODA. Simply Clever prvky, typická bohatá nabídka vnitřního prostoru a chytrá technika se tu snoubí s evolucí designového jazyka značky ŠKODA a s výjimečnou výbavou.

Design novinky je pokrokový, vyvážený a sebevědomý. „Model ENYAQ iV rozvíjí čelní identitu charakteristickou pro vozy ŠKODA a dále ji umocňuje prvkem Crystal Face. V kombinaci s emocionálním designem a výrazným, robustním vzhledem, který podtrhují také velká kola, je ŠKODA ENYAQ iV velmi atraktivním vozem, který stanoví nové standardy,“ popisuje vzhled nového SUV šéfdesignér ŠKODA AUTO Oliver Stefani.

Zbrusu novým designovým prvkem u elektrického SUV je zmíněná volitelná maska chladiče Crystal Face. Tradiční maska je v tomto případě doplněna krystalickým efektem a podsvícena dohromady 130 diodami, které vozu dodávají unikátní světelný podpis a povyšují funkce Coming/Leaving Home na originální animace.

Dlouhý rozvor (2 765 mm) s relativně krátkou přední kapotou naznačuje bohatý vnitřní prostor, svalnaté boky a pozvolna klesající linie střechy zase dávají tušit skvělou aerodynamiku vozu. S rozměry 4 649 × 1 879 × 1 616 mm je ENYAQ iV velikostně blízký tradičnímu SUV KODIAQ, má však ještě dynamičtější styl. Ten podporují i nová kola s průměrem od 19 do 21 palců. Novinka se chlubí součinitelem odporu vzduchu od 0,27, což je na poli SUV vynikající hodnota. Ta pomůže ve spojení s propracovaným pohonem i k vynikajícímu dojezdu elektromobilu ENYAQ iV.